Menu
Człowiek, który nie czyta dobrych książek, w niczym nie jest lepszy od tego, który w ogóle nie umie czytać

Mark Twain

Najlepsze książki o modzie

Idąc do księgarni często spotykamy się z ogromem książek o modzie. Książki o modzie to nie tylko poradniki, mówiące swoim czytelnikom jak się ubrać zgodnie z panującymi trendami, porą roku, okazją, czy stylem. Książki o modzie to również bogate biografie ludzi związanych z modą, jak światowej klasy projektantów. To także teksty teoretyczne, podręczniki oraz przepięknie zilustrowane albumy.
Książki o modzie są nie tylko dla osób, dla których moda damska i moda męska stanowią dziedziny inspiracji i zainteresowań. To również praktyczne poradniki, których moda przeraża i potrzebują pomocy, w tym jak mają się sami ubrać. To także gratki dla fanów danych projektantów, z których biografii dowiedzą się smaczków i ciekawostek na temat, tego c ich zainspirowało do stworzenia tego a nie innego trendu. To także inspiracje dla osób chcących się interesować moda w przyszłości i dopiero stawiających swe niepewne kroki w tej zawiłej dziedzinie.

Najlepsze książki o modzie - top 10

 1. „Historia mody. Od krynoliny do mini”
 2. „Historia mody” Fogg Marnie i Steele Valerie
 3.  Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody
 4. „Modni. Od Arkadiusa do Zienia”
 5. „Modna Polka” Natalii Hołowni
 6. „Louis Vuitton. Francuska saga”
 7. „Yves Saint Laurent. Niegrzeczny chłopiec”
 8. „Coco Chanel. Legenda i życie”
 9. „Vivienne Westwood”
 10. „Alexander McQueen. Krew pod skórą”

Najlepsze książki o modzie

Jedną z nich z pewnością jest „Historia mody. Od krynoliny do mini” autorstwa Irmy Koziny. Jest to swoisty must have, dla chcących wiedzieć najwięcej o modzie. Jest pełna wartościowych porad i teorii, nie tylko o tym, jak to wyglądało w przeszłości, ale również o współczesnych trendach. Teoria uzupełniona jest o piękne zdjęcia. Inną równie wartą posiadania książką o historii mody jest „Historia mody” Fogg Marnie i Steele Valerie. Jest to również wartościowe kompendium wiedzy o modzie.
Historia mody. Od krynoliny do mini - Kozina Irma | Książka w Sklepie EMPIK.COM

Poznaj ich więcej

Kolejnymi wartymi posiadania i przeczytania pozycjami są “Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody” i “Kobiety, które wstrząsnęły światem mody” wydawnictwa Rebis. Jest to ciekawa pozycja, dla osób chcących poznać biografie projektantów w sposób skompresowany. Autor Bertrand Meyer- Stabley, wprowadzi nas w świat mody, takich projektantów, jak Charles Frederick Worth, Yves Saint Laurent, Karl Lagerfeld, Coco Chanel czy Miuccia Prada.

Książki dla wielbicieli mody

Z rodzimych pozycji warto zaznajomić się z „Modni. Od Arkadiusa do Zienia”, której autorką jest Karolina Sulej. Opisuje ona zawiłe dzieje polskiej mody, poprzez losy jej projektantów.
Znajdziemy dzieje, takich twórców jak Paprocki i Brzozowski, Gosia Baczyńska, Tomasz Ossoliński czy Ewa Minge. Jest to absolutny must have dla fanów i miłośników polskiej mody. „Sekrety mody” Yann Kerlau to innowacyjna książka o modzie, gdyż napisana jest niczym powieść, co jest swoistą gratką dla miłośników mody. Dzięki niej wybierzesz się w magiczną podróż po najlepszych modowych stolicach. Tutaj nie zanudzą Cię tylko suche fakty. Naprawdę warto ją przeczytać. Książka „Modna Polka” Natalii Hołowni wyróżnia się na tle innych, samym stylem, w jakim została napisana, gdyż są to wywiady autorki z polskimi blogerkami modowymi. Zupełnie inną opcją jeśli chodzi o książki o modzie, jest „Słownik mody” wydawnictwa Domodi, w którym znajduje się kompendium wiedzy o stylu.

Biografie projektantów mody

Biografie projektantów mody to temat rzeka, gdyż powstało na ich temat setki książek. Z tego powodu warto oddzielić ziarno od plew. Warte polecenia są z pewnością „Louis Vuitton. Francuska saga”, „Yves Saint Laurent. Niegrzeczny chłopiec”, „Coco Chanel. Legenda i życie”, „Vivienne Westwood” autorstwa Ian Kelly, a także „Alexander McQueen. Krew pod skórą” oraz „Tommy Hilfiger. Amerykański marzyciel”. Miłośnikom slow fashion, z pewnością nie umknie pozycja „Dress scandinavian” Pernille Teisbaek. Jest to książka opisująca dla odmiany, tajniki mody skandynawskiej.

Książki o modzie dla mężczyzn

Książką o modzie, która nie powinna zabraknąć w domu żadnego ceniącego się mężczyzny, to „Rzeczowo o modzie męskiej” autorstwa Michała Kędziora. Jest to swoisty dress code dla mężczyzn poszukujących własnego stylu i chcących się modnie i stylowo ubrać.

Patroni medialni

 • bookgeek.pl
 • www.cogito.com.pl
 • gildia.pl
 • rynek-ksiazki.pl
 • lubimyczytac.pl
 • recenzjum.pl
 • efantastyka.pl